2016-12-16 Program edukacyjny „Zielona Kraina” w Szczecinie Trwa nabór szkół do udziału w bezpłatnych warsztatach edukacji żywieniowej „Zielona Kraina”, skierowanych do uczniów czwartych klas szkół podstawowych w Szczecinie. Warsztaty odbędą się w styczniu i lutym 2017 roku w 60 klasach w szczecińskich szkołach. Nabór potrwa do wyczerpania miejsc. Obecnie wykwalifikowani dietetycy prowadzą zajęcia z uczniami w Olsztynie.

Celem programu realizowanego przez koalicję firm Jeronimo Martins Polska i Green Factory Sp z o.o. pod patronatem merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia jest kształtowanie w uczniach prawidłowych nawyków żywieniowych. Warsztaty obejmują interaktywne pogadanki dotyczące zasad prawidłowego żywienia, wspólne przygotowywanie posiłków ze świeżych owoców i warzyw, prezentację zawodu dietetyka oraz gry i zabawy edukacyjne. Program zajęć wpisuje się w podstawę programową szkoły podstawowej oraz uwzględnia aktualne trendy żywieniowe zalecane przez ekspertów.

Zgłoszenia klas może dokonać dyrektor szkoły – aby zgłosić szkołę należy wysłać odpowiedni formularz na adres warsztaty@zielona-kraina.com. Regulamin programu wraz z niezbędnymi dokumentami do zgłoszenia szkoły dostępny jest do pobrania na stronie www.zielona-kraina.com.  Liczba miejsc jest ograniczona.

Na stronie internetowej programu www.zielona-kraina.com organizatorzy, oprócz informacji o programie i możliwości udziału szkół, udostępnili materiały edukacyjne dla nauczycieli i rodziców. Wśród nich znalazły się m.in. skrypty zajęć lekcyjnych dla pedagogów oraz porady dla rodziców jak pomóc dziecku z nadwagą czy dbać o aktywność fizyczną dziecka. Materiały zostały przygotowane przez dietetyczki pracujące w zespole naukowym Instytutu Żywności i Żywienia.

„Zielona Kraina” – druga edycja warsztatów
W roku szkolnym 2016/2017 dietetycy odwiedzą łącznie około 8 tysięcy czwartoklasistów w Warszawie, Olsztynie, Bydgoszczy i Toruniu oraz Trójmieście. Dotychczas warsztaty odbyły się w 39 szkołach w Warszawie i wzięło w nich udział ponad 3 000 dzieci i 148 nauczycieli.

W pierwszej edycji programu, która trwała od lutego do czerwca 2016 r. w 4 miastach: Wrocławiu, Białymstoku, Kielcach i Poznaniu miało miejsce ponad 200 spotkań edukacyjnych, w których udział wzięło ponad 4 tysiące uczniów i 200 nauczycieli z około 70 szkół.
Polityka prywatności
Adres wydrukowanej strony: http://art-media.com.pl/aktualnosci,0,431.htmlWydrukowano dnia 2018-12-16Oprogramowanie: WEBPUBLICA intelligence on line
zamknij okno