2016-10-31 Ostatni koncert z cyklu „Chopin był z UW” z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego Gościem Uniwersytetu będzie Brytyjski pianista, Benjamin Grosvenor. Wszystkie wydarzenia związane z obchodami 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Benjamin Grosvenor rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat. W 2012 r. ukończył Royal Academy of Music w Londynie ze specjalnym wyróżnieniem. Rozpoznawalny jest dzięki żywiołowym i przenikliwym interpretacjom. Po raz pierwszy zdobył uznanie w wieku 11 lat, jako zwycięzca Keyboard Final of the BBC Young Musician Competition. Od tego czasu występuje z takimi orkiestrami, jak: London Philharmonic, RAI Torino, New York Philharmonic, Philharmonia i Tokyo Symphony, w takich salach koncertowych jak Royal Festival Hall i Barbican Centre w Londynie, Singapore’s Victoria Hall oraz nowojorska Carnegie Hall. Współpracował z tak uznanymi dyrygentami jak: Vladimir Ashkenazy, Jiří Bělohlávek, Semyon Bychkov i Vladimir Jurowski. Benjamin Grosveor wystąpił w Warszawie w 2010 roku podczas festiwalu "Chopin i jego Europa". 

Ideą cyklu „Chopin był z UW” jest przypomnienie, że Uniwersytet Warszawski to miejsce szczególne w biografii Fryderyka Chopina. Kompozytor nie tylko przez dziesięć lat mieszkał wraz z rodzicami i rodzeństwem na terenie kampusu uniwersyteckiego w tzw. gmachu porektorskim (obecnie siedziba Instytutu Historii Sztuki oraz Instytutu Orientalistyki), lecz także ukończył Szkołę Główną Muzyki, będącą częścią uniwersyteckiego Wydziału Nauk i Sztuk Pięknych. Dlatego też organizatorzy cyklu postanowili upamiętnić związek najwybitniejszego polskiego kompozytora z warszawską uczelnią poprzez zaprezentowanie w sali uniwersyteckiego Auditorium Maximum najpiękniejszych utworów Mistrza w najlepszych światowych interpretacjach. Za nami już występy trzech znakomitych pianistów: Eugena Indjica (USA, 10 stycznia br.), Markusa Groha (Niemcy, 14 lutego br.), Ingolfa Wundera (Austria, 15 maja br.) i Dmitry Shishkina (Rosja, 18 września br.).

Wstęp wolny dla studentów, pracowników UW oraz członków Klubu Absolwenta UW po wcześniejszym odebraniu wejściówek w biurze Fundacji Universitatis Varsoviensis.

Bilety: od 60 (na balkonie) do 100 zł (na parterze)

Miejsca sprzedaży: bileteria Palladium, ul. Złota 9, bileterie Empik, sieć sklepów Media Markt i Saturn oraz Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5

Sprzedaż online: palladium.art.pl, ebilet.pl , eventim.pl , ticketpro.pl, www.ticketmaster.pl

Patronem medialnym wydarzenia jest AM Art-Media Agencja PR.
Polityka prywatności
Adres wydrukowanej strony: http://art-media.com.pl/aktualnosci,0,430.htmlWydrukowano dnia 2018-12-16Oprogramowanie: WEBPUBLICA intelligence on line
zamknij okno